10. lekce plavání
ŠK recitační soutěže - 1. stupeň
Schůzka rodičů budoucích prvňáčků (v MŠ) 16:00
Akce žákovské rady (organizuje 6. třída)
Školní kolo ve florbalu
Krajské kolo - olympiáda v ČJ
Formela Cup Javorník (výběr žáků 1. stupně)
Matematický klokan - 1. a 2. stupeň (školní kolo)
Velikonoční dílničky na Zámku Šternberk - 1. stupeň
Krajské kolo - olympiáda z M
Velikonoční prázdniny

Úvod > Mateřská škola > NOVINKY MŠ

NOVINKY MŠ

Štítky:

VYHLÁŠENÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE - POHÁDKY Z BATŮŽKU

Datum konání: 5. 5. 2023

V pátek 5. .5. 2023 jsme s dětmi byly na vyhlášení výtvarné soutěže "Čteme doma s rodiči - Pohádky z batůžku" v kině v Jeseníku. Nejdříve jsme si s dětmi prohlédly výstavu výtvarných prací, poté proběhlo vyhlášení výsledků.

MOBILNÍ DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Datum konání: 13. 4. 2023

Ve čtvrtek 13. 4. bylo pro děti v tělocvičně ZŠ nachystáno mobilní dopravní hřiště, kde se seznámily se základními dopravními značkami, na základě demonstračních obrázků si zopakovaly některé dopravní prostředky.

Prohlídka hasičské zbrojnice

Datum konání: 30. 3. 2023

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 jsme navštívily hasičskou zbrojnici v Supíkovicích, kde nás přivítali 2 dobrovolní hasiči a provedli nás po budově. Děti měly možnost si prohlédnout hasičskou klubovnu a hasičskou výstroj pro případ výjezdu. Vyzkoušely si hasičskou helmu a dozvěděly se, k čemu slouží.

DIVADLO V JESENÍKU

Datum konání: 27. 3. 2023

V pondělí 27. 3. jsme se jeli podívat na divadelní taneční pohádku, která nese název Shania a cesta zázraků, do Jeseníku. Shania nás provedla nádherným světem, který byl povznesen ladným tancem. Z pohádky po celou dobu vyzařovala neskutečná energie, která prostoupila do každého z nás.

LOUTKOVÉ DIVADLO Z OPAVY

Datum konání: 2. 2. 2023

Ve čtvrtek 2. 2. 2023 k nám zavítalo loutkové divadlo z nedaleké Opavy, které nese název Kašpárkův svět. Na divadelní představení se přijely podívat i děti z MŠ Velké Kunětice. Děti se zaujetím pozorovaly pohádku, nakonec si mohly jít loutky blíže prohlédnout.

Návštěva knihovny v Jeseníku

Ve čtvrtek 19. 1. jsme navštívily knihovnu v Jeseníku. Paní knihovnice si pro děti připravila nejrůznější aktivity na téma zimní sporty. Nejdříve si zopakovaly názvy některých zimních sportů, vyzkoušely si rychlobruslení.

Taneční radovánky

Ke spolupráci jsme si přizvali Taneční školu Anety Kratochvílové v Jeseníku. V rámci tělesné výchovy si děti dne 13. ledna pod vedením instruktorky Markéty zatancovaly, zazpívaly a zacvičily na známé i méně známé písničky. Aktivitu bylo možné uhradit z projektu "Pomáháme růst".

Návštěva budoucích prvňáčků ve škole

V úterý 10.1. proběhla návštěva předškolních dětí ve škole - poslechly si, jak umí prvňáčci číst, psát, zapojily se při různých cvičeních. Na závěr pro ně paní učitelka Krajčiová připravila grafomotorický pracovní list. Některé děti se už do školy moc těší.

Čteme doma s rodiči - Pohádky z batůžku

MŠ se zapojila do projektu názvem "Čteme doma s rodiči - Pohádky z batůžku". Projekt/soutěž spočívá v tom, že zapojená školka dostane batůžek s knihami. Batůžek nebo jednotlivé knihy pak budou putovat mezi dětmi, ti si doma s rodiči nebo ve školce přečtou a prohlédnou knížky a následně ke knížce, která je nejvíce zaujala, nakreslí obrázek nebo vytvoří výtvarnou práci. Potom budou nejlepší obrázky vyhodnoceny a v kině proběhne vyhlášení nejlepších prací, vernisáž a nakonec promítání pohádky.