image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Zprávy z akcí, novinky > 28. ročník Hubetova poháru

28. ročník Hubetova poháruV pátek bylo na hřišti FC Tatran Supíkovice již od rána živo. Letošní ročník HP se konal kvůli budování zavlažovacího systému na hřišti v netradičním termínu o měsíc později než jiné roky. To se projevilo na nižší účasti škol. Zatímco na předchozí ročníky přijždělo kolem osmi družstev, letos to byly jen čtyři. To ale nesebralo nic na chuti přítomných závodníků podat co nejlepší výkony.

Jen připomenu, že HP se skládá z asi 2 km běhu, přičemž na trati střílí závodníci ze vzduchovky na špalíčky 5x5 cm, hážou granátem na cíl a překonávají vzdálenost mezi dvěma stromy na vodorovném laně. Za chyby jsou běžci penalizováni buď trestnými koly nebo minutami. Reprezentanti škol, kteří se umístí na prvních třech místech získávají pro svou školu body, jejich celkový součet ze všech kategorií určí vítěze závodu.

Na trať postupně vyrazilo v minutových rozestupech všech 51 závodníků. Využili příhodného počasí a podali co nejlepší výkony. Celkovým vítězem závodu a držitelem Hubertova poháru pro rok 2023 je ZŠ Jeseník, která zvítězila s velkým náskokem. Potěšitelné je, že na druhém místě se umístila naše škola, a to díky Káji Polákové, která vyhrála kategorii starších žákyň! Gratulujeme! Z dalších našich úspěchů stojí za zmínku 4. místo Katky Stehlíkové, která vybojovala výborné 4. místo a i jí patří určitě uznání a gratulace.

Děkujeme FC Tatran Supíkovice za bezplatné zapůjčení areálu, zejména panu Petru Ševčíkovi prostřednímu a panu René Žmolíkovi, který obsluhoval udírnu. Nemenší díky patří paní Janě Janoškové a firmě RYSA, která nám věnovala nákrčníky jako součást cen za první tři místa v každé kategorii.

Všechny výsledky si můžete prohlédnout v přiloženém souboru.

Výsledky 2023.xlsx