Úvod > Školní družina > Informace pro žáky a rodiče

Informace pro žáky a rodiče

Školní družina nabízí dětem množství volnočasových, zájmových a vzdělávacích aktivit. Snažíme se děti rozvíjet všemi směry, proto již řadu let otvíráme při školní družině kroužek Tvoření pro děti a Pohybové hry. Tvoření pro děti je kroužek, kde se děti seznamují s různými výtvarnými technikami, rozvíjíme zde tvořivé dovednosti a fantazii, děti si osvojují řadu klasických, ale i netradičních výtvarných technik. Cílem kroužku je především prožitek z tvoření samotného. Pracujeme zde s tradičními materiály, ale i s materiály neobvyklými, kombinujeme výtvarné techniky, tak aby činnost byla poutavá a zajímavá. Děti se seznamují s malbou, kresbou, koláží ale v pozadí nezůstává ani stříhání, lepení, aranžování, tvorba dekorací, práce se dřevem, přírodninami, a šití.

Pohybové hry jsou zaměřeny zase na rozvoj pohybových aktivit. Nabízíme všestrannou pohybovou průpravu, rozvoj pohybových schopností. Hrajeme běžné míčové hry, pohybovky, skáčeme na trampolínách, … v zimním období probíhá kroužek v tělocvičně, běžně však venku.

V posledních letech jsme také zařadili do činnosti školní družiny nepravidelně Kuchaříčka a Malého zahradníka. Kuchaříček  je kroužek plný chutí a vůní, snažíme se děti vtáhnout do tajů kuchyně. Připravujeme zde jednak studenou kuchyni, ale i teplé pokrmy. Děti se seznamují se surovinami, kořením, naučí se krájet a pracovat s recepty. Navíc je jejich snažení vždy odměněno společnou hostinou. Malý zahradník je činnost, kterou taktéž zařazujeme nepravidelně. Cílem této aktivity je vzbudit u dětí zájem o přírodu a její zákonitosti. O procesy, které v přírodě probíhají, budujeme v dětech zodpovědnost a vztah k práci. Děti se zde seznamují s množením a pěstováním rostlin a bylin.

Kromě těchto aktivit každoročně spolupracujeme s Obcí Supíkovice a organizujeme soutěže a společenské akce pro širokou veřejnost. Taktéž se zapojujeme do různých projektů, do kterých je naše škola přihlášena, snažíme se touto činností zpestřit nabízené aktivity. Nepravidelně také pořádáme pro děti různé výlety.