První praxe na SPŠ v Jeseníku (emku)

První praxe na SPŠ v Jeseníku (emku)

Dne 22. 10. 2019 jsme byli na emku, kde se poprvé žáci rozdělili do skupin a začali svou první praxi. Byly vytvořené 4 pracoviště po 5 až 6 žácích.

První pracoviště bylo v učebně Merkuru a studenti si mohli zkusit, jak se staví lokomotiva a vagóny k ní. Výuka je zaměřená na rozvíjení technických dovedností a jemnou motoriku žáků.

Druhé pracoviště bylo zaměřené na vytváření vodovodního potrubí teplé a studené vody. V tomhle případě si děti mohly vyzkoušet, jak se plastové vodovodní potrubí spájí pomocí svářečky na vodovodní potrubí a jak se připravují závity spojů, tak aby voda neprosakovala ze spojů.

Třetí pracoviště bylo vytvořeno na práci s raznicemi písmen a čísel, které se pomocí kladiva vtloukly do kovových štítků. Taková technika se používá např. v automobilovém průmyslu na ražení výrobních čísel karoserií nebo jiných součástek.

Poslední pracoviště se zaměřilo na sváření kovů pomocí virtuální svářečky. Tato technika sváření se běžně využívá ve většině průmyslových odvětvích. Žáci si taky zlepší jemnou motoriku.

Mgr. Andrej Deglovič

Publikováno: čtvrtek 24. října 2019 08:40