29.11. A. Ďopan

M-ko

Výuka technických činností nově

Výuka technických činností nově

Nastartovali jsme spolupráci s SOU a SOŠ v Jeseníku (emko). Jde o výuku nově.  Jezdíme vždy v lichém týdnu, 1x za měsíc na emko. Naši žáci 8. a 9. ročníku budou přiřazeni k mistrovi a staršímu učni a prakticky se zapojí do práce v různých oborech. Vyzkouší si obráběče kovů, kováře, instalatéra, zedníka a kameníka, navštíví odborné učebny, jako je merkurová učebna, virtuální svařování a nesmíme zapomenout na maturitní obory – strojírenství a stavebnictví a provozní technika. Výrobky, které vzniknou, si odvezou a budou vystaveny ve škole.
Nejdříve se rozlosují do skupin a po 3 – 4 setkáních se skupiny změní, aby došlo k seznámení se s více obory.
Jde nám o to, aby se žáci dokázali správně rozhodnout při volbě svého povolání a byl jim ulehčen přestup na střední školu. Všichni víme, že technické obory mají zelenou.
Vše můžete sledovat na našich stránkách a facebooku, kde budeme přinášet nové informace.

Mgr. Jarmila Lašáková

Publikováno: sobota 14. září 2019 18:26