- Konverzace v Aj
- Tvořínek

ZÁPISOVÝ LÍSTEK

Základní škola vydává žákovi zápisový lístek (dále ZL). Žák podepisuje převzetí ZL s datem, kdy lístek převzal. Při ztrátě nebo znehodnocení může základní škola vydat druhý ZL pouze rodiči žáka, a to na základě písemné žádosti. Při další ztrátě nebo znehodnocení lze získat ZL na krajském úřadě.

ZL posíláte na střední školu, na kterou byl žák přijat, a to do 10ti dnů ode dne vyhlášení přijetí. Přijetí žáka na SŠ oznamuje ředitel SŠ vyvěšením ve SŠ a na internetových stránkách SŠ. Už není povinnost písemného sdělení, zda byl žák přijat. Pouze nepřijetí je povinen ředitel SŠ sdělit písemně.

ZL lze ze SŠ "vzít zpět" pouze v případě, že se žák dostal na jinou školu na odvolání.