Základní škola a Mateřská škola Supíkovice

Supíkovice 129, 790 51, e-mail: dopan@skola-supikovice.info


--

 

 

 

 

 

 

 

 

Volitelné předměty:

- Florbal
- Technické činnosti
- Seminář z českého jazyka
- Seminář z matematiky

Zájmové útvary:

- Přírodovědná praktika
- Sportovní hry
- Školáček
 

Počet stránek:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Malování na plátno

Dne 10. 2. 2022 jsme s paní Drahomírou Bezděkovou malovali ve školní družině na plátna. Pod rukama vašich dětí vznikala krásná plátna plná květin. Děti je využijí jako dárek pro své nejbližší k Valentýnu. Materiál na tento projekt byl hrazen ze Šablon 2.

                                                                                                                    Jana Urubková

 Zobrazit celý text

Sdělení školní družiny

Z důvodu čerpání dovolené nebude v pondělí 14.2. a 21.2. probíhat výtvaný kroužek Tvořínek.

 Zobrazit celý text

Autoservis

Na den automechanikem

V pátek 21.ledna jsme s dětmi navštívily Stanici Technické Kontroly v Bukovicích, kde děti viděly k čemu tato stanice slouží, jakým způsobem se kontrolují automobily a co všechno musí automobil splňovat, aby mohl jezdit po silniční vozovce. Pan vedoucí Tomáš Janků dětem názorně ukázal postup této práce. Po řádné kontrole automobilu se děti přemístily do autoservisu, kde jsme měly připravené další auto k dispozici na zvedáku a vyměnily jsme mu kola pneumatickým rázovým utahovákem. Tohoto projektu se účastili hlavně kluci, z informací byli nadšení a výlet se jim líbil. Vše bylo hrazeno z projektu Šablony 2. Kateřina Kubáňová

 Zobrazit celý text

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

V lednu proběhlo školní kolo Olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se 10 žáků z 8. a 9. třídy a jeden žák ze 7. třídy. Přestože je olympiáda určena žákům 8. a 9. třídy, nabídla jsem Mikuláši Jati ze 7. třídy, aby si ji také vyzkoušel. Nakonec Mikuláš s obrovským náskokem zvítězil a postupuje s Petrou Neumannovou do okresního kola, které se uskuteční v březnu v Jeseníku.

   Ema Zykmundová

 Zobrazit celý text

Ze školní družiny

Truhlárna 

28. 1. 2022 jsme pro obrovský úspěch a na přání dětí, které v alternativní truhlárně nebyly, zopakovali výrobu mečů u pana Marečka v jeho alternativní truhlárně v Jeseníku. Tento projekt sklidil obrovský úspěch i u druhé skupinky dětí, se kterými jsme tam jeli. Děti byly spokojené, pyšné na vlastnoručně vyrobený meč. Získaly zde plno nových vědomostí, dovedností a zkušeností.                                                       Jana Urubková

 Zobrazit celý text

Ze školní družiny

 

25. 1. 2022 jsme minibusem přijeli s dětmi ze školní družiny do Lipové do místního učiliště. Tam na nás již čekala p.uč. Plšková, která nám povykládala, jaké učňovské obory na učilišti mají a zavedla nás do prostor kuchyně, kde jejich učni vykonávají odbornou praxi. Tady potom děti naučila připravovat polévkové nudle a dva druhy pomazánek. Odměnou za práci byla pro děti hostina z vlastních připravených pomazánek a domů si odvážely polévkové nudle, které vyrobily.                                 Jana Urubková

 Zobrazit celý text

Ze školní družiny

Ze školní družiny 

24. 1. 2022 navštívily děti se školní družinou v rámci projektu Šablony 2 minipekárnu Hanákovi ve Zlatých Horách. V této úžasné, rodinné minipekárně předal pan Hanák dětem něco ze svého pekařského umu. Pod jeho vedením si děti upekly pletýnky, raženky, uzle a Zlatohorské sušenky. Odvezly si s sebou domů voňavý kváskový chlebík. Ochutnaly také výborné máslové koláče plněné tvarohem a povidly a plno jiného pečiva co v místní pekárně pečou na ochutnávce, kterou dětem manželé Hanákovi připravili.                                                                                                                                                                                                                            Jana Urubková

 Zobrazit celý text

Od 2.2.

Vyučování 2.2. a testování ve škole

Vážení rodiče a žáci,

od středy 2.2. bude opět zahájeno vyučování. V tento den bude vzhledem ke karanténě učitelů ukončeno 5. vyučovací hodinou, tedy ve 12:05. Pro žáky, kteří chodí do družiny, bude družina od této doby. Ve čtvrtek 3.2. bude již vyučování probíhat podle pravidelného rozvrhu.

Kurz bruslení je zrušen, budeme se ho snažit realizovat v náhradním termínu. Ve čtvrtek 3.2. 2., 3. a 4. třída na plavání pojedou.

Od 1.2. došlo ke změnám v testování žáků ve školách. Děti, které prodělaly COVID a absolvovaly pozitivní PCR test, se nemusí po dobu 30 dnů od data tohoto testu testovat ve škole. Pokud tedy bylo Vaše dítě takto testováno, pošlete nám prosím doklad o provedeném pozitivním PCR testu. Bez dokladu bude Vaše dítě ve škole otestováno.
 

A. Ďopan

 

 Zobrazit celý text

ŘV

ŘEDITELSKÉ VOLNO!

Vážení rodiče a žáci,

z důvodu karantény a nemocí učitelů vyhlašujeme na doporučení KHS na pondělí 31.1. a úterý 1.2. ředitelské volno. Sledujte prosím web a EŽK. Za komplikace se omlouváme, ale nemáme jinou možnost.

A. Ďopan

 Zobrazit celý text

STRAVNÉ

STRAVNÉ na měsíc únor se platí v pondělí 31.1.2022   6 - 11.30 h.

 Zobrazit celý text
Počet stránek:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies