Beseda s jesenickými olympioniky

Beseda s jesenickými olympioniky

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 nám bylo ctí ve škole přivítat dva jesenické běžce na lyžích, odchovance Fenix Ski Teamu Jeseník, kteří se v únoru zúčastnili zimní olympiády v Číně.

Adam Fellner a Jan Pechoušek byli ochotni se s námi podělit o zážitky z olympiády, pověděli nám něco málo o svých začátcích, o tom, jak těžké a náročné je dostat se do reprezentace a udržet se tam, jak se udržovat fyzicky i psychicky v kondici. Situace před olympiádou i na olympiádě byla o to těžší, že sportovci museli být stále izolování v jakési covidové bublině, nemohli si dovolit onemocnět. I na toto téma přišla řeč. Beseda zaujala hlavně starší žáky naší školy. Pravda, prvňáčci mají ještě do účasti na olympiádě hodně daleko. Po besedě následovala autogramiáda a focení, beseda měla opravdu velký úspěch. Klukům moc děkujeme a přejeme do dalších let hodně sportovních i osobních úspěchů.

Petra Kratochvílová

Publikováno: středa 18. května 2022 15:42