Krajské kolo Olympiády z českého jazyka

Krajské kolo Olympiády z českého jazyka

25. dubna se uskutečnilo v Olomouci krajské kolo Olympiády z českého jazyka. Naši školu zde reprezentoval Mikuláš Jati ze 7. třídy. Jak jsem vás již informovala, tato soutěž je určena pro žáky z 8. a 9. tříd, avšak Mikuláš zabodoval v okresní soutěži tak dobře, že se umístil na 2. místě a postoupil tedy do krajského kola.

Zde to bylo již mnohem obtížnější. Vzhledem k tomu, že v mluvnické části se objevily úkoly, které jsme v 7. třídě ještě neprobíraly a učí se až ve vyšších ročnících, byl Miki oproti jiným soutěžícím notně hendikepovaný. Zato ve slohové části předvedl vynikající výkon a byl ohodnocen body odpovídajícími 3. místu. Po sečtení bodů z mluvnické a slohové práce se Mikuláš umístil na krásném 11. místě z celkového počtu 15 soutěžících.

Moc mu blahopřejeme a  děkujeme, že tak skvěle reprezentoval naši školu.

Ema Zykmundová

Publikováno: středa 27. dubna 2022 12:51