Pythagoriáda školní kolo

Každoročně se žáci naší školy zapojují do řešení 15 příkladů soutěže Pythagoriáda. Žáci řeší 60 minut 15 zapeklitých úkolů, mohou tedy získat celkem 15 bodů. Úspěšným řešitelem se stane žák, který získá 10 bodů. Letos se úspěšným řešitelem stal pouze Mikuláš Jati, který nás bude 26. března reprezentovat v okresním kole v Jeseníku. Je vidět, že je Mikuláš zdatný počtář a potvrzuje své umístění v matematické olympiádě. V ostatních kategoriích zvítězili: ze 6. třídy Petra Neumannová, ze 7. Filip Kalianko a z 8. třídy Eliška Šulcová.

Ivana Kašpárková

Publikováno: středa 4. března 2020 14:02