Celoškolní projektový den

Projektový den EGYPTSKÉ PYRAMIDY+7 NOVÝCH DIVŮ SVĚTA

Tento projekt napříč všemi třídami se uskutečnil  29. 1. 2020, den před pololetním vysvědčením. Děti se losováním čísel rozdělily do 8 skupin tvořených žáky 1. až 9. ročníku. Každá skupina zpracovala dle svého čísla jeden z přidělených divů světa. Zvolením vedoucího skupiny a rozdělením úkolů se žáci takto měli naučit organizaci a týmové spolupráci (co museli splnit povinně byl - název, podoba, místo, doba vzniku a účel stavby). Jednotlivé skupiny lépe nebo hůře tuto schopnost zvládaly, ale nakonec prezentovaly svá díla zdařile. Většina dokonce překvapila něčím navíc - nápaditostí, dramatizací i chytrým humorem. Zejména prezentace stylem „stand-up“  vystoupení Saši Malíka nebo průvodcovské pojetí Dana Jankese anebo vystoupení Jakuba Merčáka v roli otrokáře byly velmi originální!
Myslím, že projektový den splnil svůj účel - naučit se spolupráci, vrátit se v čase a projevit úctu nadlidským výkonům našich předků nevybavených současnými možnostmi ani technikou.                         J. Šikulová

Publikováno: neděle 2. února 2020 23:56