Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Dne 23. ledna jsme se zúčastnili okresního kola Olympiády v českém jazyce, které se konalo na Gymnáziu v Jeseníku. Naši školu zde reprezentovali Kristýna Kalianková a Šimon Jati,

oba žáci devátého ročníku. Olympiáda byla rozdělena na dvě části – mluvnickou a slohovou. V mluvnické části řešili soutěžící různé jazykové úkoly zaměřené hlavně na jejich jazykové vnímání a pochopení textu, ve slohové části měli žáci za úkol napsat souvislý text minimálně na 25 řádků na téma „Kdybych měl(a) Aladinovu lampu“.

A jak to nakonec dopadlo? Oba žáci se svého úkolu zhostili na výbornou a co je potěšitelné – Šimon Jati se umístil na vynikajícím 2. místě a bude naši školu reprezentovat v dubnu v krajském kole olympiády v Olomouci. Oběma ještě jednou blahopřeji a Šimonovi držíme palce, ať se mu daří stejně dobře i v krajském kole.

Mgr. Ema Zykmundová

Publikováno: úterý 28. ledna 2020 11:50