Sportovní odpoledne

SPORTOVNÍ ODPOLEDNE

27. 9. jsme se sešli v areálu naší školy, kde se konal již 10. ročník sportovního odpoledne.  V letošním roce jsme zvolili netradiční disciplíny. Celkem těchto disciplín bylo pět. Soutěžící si mohli vyzkoušet šplh na tyči na čas v naší tělocvičně. Někteří se této disciplíny obávali, jelikož už pár let nic takového nezkoušeli nebo naposledy na základní škole, avšak obavy se rychle rozplynuly a většina vyšplhala skutečně bravurně.  Házení vršků na koš. Zde se bylo nutno trefit pěti vršky do koše. Určitě nic těžkého. Skok z místa s batohem na zádech.

Pravda, batohy nebyly zcela lehké, ale ani tady soutěžící nic nezastavilo a podávali velmi dobré výkony.  Skákání v pytli proběhlo se svázanýma nohama, jelikož všechny pytle se nám schovaly, tedy až na ty malé.  Nikomu to nevadilo a zvesela se skákalo po běžecké dráze do cíle. Skutečně netradičním stanovištěm bylo škrábání brambor. Deset škrábnutí na čas. Nikdo to nevzdal, bylo vidět, že brambory se v našem jídelníčku objevují často. Někomu se dařilo lépe, někomu hůř a někdo soutěžil až do krve. Nejrychleji svůj brambor oškrábala paní Pavlína Pudilová, a tak si právem odnesla zbývající nenaškrábané brambory domů.
Každý rodič se snažil pro třídu svého dítěte udělat maximum.  Příjemným překvapením byli i soutěžící z řad loňských žáků deváté třídy, kteří přišli soutěžit za své kamarády. V průběhu soutěžení a následného sčítání bodů se mohli účastníci již tradičně občerstvit bramborovým gulášem, koupit si langoš či něco k pití.
Výsledky na sebe nedaly dlouho čekat, a tak se na místě devátém umístila šestá třída, osmé místo získala druhá třída, na místě šestém jsme měli hned třídy dvě- třetí a sedmou. Páté místo obdržela třída osmá, čtvrté místo třída pátá. Na pomyslné stupně vítězů se postavila první třída na třetí příčku, čtvrtá třída na místo druhé a prvenství si v letošním roce vybojovali deváťáci. Každá třída obdržela za svůj výkon diplom a kokosovou roládu. První tři vítězové si mohli pochutnat na sladké odměně v podobě dortu.

Poděkování patří všem účastníkům, pracovníkům základní školy, SRPDŠ za špekáčky, paní Miroslavě Hájkové za výborné langoše a také panu Hájkovi, který daroval škole brambory na guláš a na soutěžní stanoviště.

Publikováno: úterý 1. října 2019 15:04