Burza práce

Burza práce a vzdělání

Dne 12. září jsme vyrazili s žáky 8. a 9. třídy do Jeseníku na „Burzu práce a vzdělání“. Na SOŠ a SOU strojírenském a stavebním se prezentovaly významné firmy z okresu Jeseník a Olomouckého kraje společně se středními školami.

Burza práce a vzdělání

Na místě se žáci rozdělili do trojic, každá trojice obdržela papír s otázkami, na které měli na různých stanovištích zjišťovat správné odpovědi. Na každém stanovišti se prezentovala nějaká firma, např. WTC Písečná, Jesenická nemocnice, Arriva Jeseník, Střední zdravotnická škola Šumperk a mnoho dalších subjektů. Nebylo to nijak obtížné, žáci si hravou formou sami zjišťovali potřebné údaje o školách a firmách. Také si mohli sami různé aktivity vyzkoušet a zhlédnout praktické ukázky.

Tato akce byla velmi zdařilá a žákům se líbila.
                                                                                                            Mgr. Ema Zykmundová

Publikováno: úterý 17. září 2019 09:18