Dopravka

Čtvrťáci a páťáci dělali řidičáky

V úterý 7.6. vyrazili žáci naší čtvrté a páté třídy do Jeseníku na ZŠ Boženy Němcové, aby složili "řidičák" na kolo a mohli sami bez doprovodu dospělé osoby do ostrého provozu.

Do akce vyrazili všichni žáci uvedených tříd. V Jeseníku je krásné nové dopravní hřiště s množstvím značek, opravdovou světlenou křižovatkou, železničním přejezdem, jízdními pruhy a dalšími pastmi.
Po příchodu na dopravní hřiště jsme nejdříve zasedli do lavic, kde nám paní Arucidisová shrnula základní pravidla platící pro cyklisty. Pak jsme zhlédli dvě videa a hned vzápětí přišla první opravdová zkouška - písemný test. Poctivá příprava ze školy se nám vyplatila a test složili všichni žáci úspěšně. Byli tedy připuštěni k praktické jízdě po dopravním hřišti.
Nejdříve měli možnost asi 20 minut jezdit a hřiště si "osahat". Na jejich jízdu dohlíželi čtyři zkoušející, kteří opravovali případné chyby. Pak už přišla zkouška ostrá, kdy děti jezdily po dopravním hřišti a snažili se udělat co nejméně chyb. Výsledek byl skvělý - nejen, že nás paní Arucidisová pochválila za to, že žáci byli výborně připraveni, ale hlavně všichni, tedy až na jedinou výjimku, řidičáky na kolo získali a už je hřejí doma!

A. Ďopan

Publikováno: čtvrtek 9. června 2022 20:44